+380 (44) 239-23-90 вул. Тургенєвська, 46/11, секція 1, оф. 2

DeveLAWpment

2

К. ю. н. Ганна Цірат була запрошена трибуналом (однаковий склад арбітражного трибуналу для обох справ) Постійної палати третейського суду в якості експерта у двох справах: ТОВ «Аеропорт Бельбек» та пан Ігор Валерійович Коломойський проти Російської Федерації та ПАТ КБ «Приватбанк» і ТОВ «Фінансова компанія «Фінілон» проти Російської Федерації.

В обох справах Ганна Цірат повинна була надати свою експертну думку в ряді питань, що стосуються інвестиційного права України.

Слухання в обох справах були розпочаті проти Російської Федерації відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 р. (Угода про захист інвестицій), відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 р.

У першій справі Позивачі стверджують, що Російська Федерація порушила свої зобов’язання відповідно до Угоди про захист інвестицій, вчинивши дії, станом на лютий 2014 р., які позбавили Позивачів їх власності, права за договорами та інших права використовувати пасажирський термінал для комерційних польотів в міжнародному аеропорту «Бельбек» в Криму, в той час як у другій справі Позивачі стверджують про те, що Російська Федерація порушила свої зобов’язання відповідно до Угоди про захист інвестицій, вчинивши дії, станом на лютий 2014 р., які позбавили Позивачів можливості вести банківський бізнес у Криму.

Російська Федерація не призначила представників у жодній справі, вказуючи, що, окрім іншого, «[Угода про захист інвестицій] не може слугувати основою для призначення арбітражного трибуналу для вирішення [спору з позивачем]», і що вона «не визнає юрисдикцію міжнародного арбітражного трибуналу при Постійній палаті третейського суду для вирішення [спору з позивачем]»

13 липня 2016 р. Ганна Цірат представила свою експерту думку перед трибуналом в обох справах.

У разі здійснення подальших процесуальних кроків, відповідні прес-релізи будуть опубліковані на офіційному веб-сайті Постійної палати третейського суду.