Салатюк Дмитро

Dmitriy Salatyuk

Адвокат, Член Київської обласної колегії адвокатів.

З 2003 року представляє і захищає інтереси клієнтів в судах в якості адвоката. Член Ради адвокатів міста Києва.

Має 15-річний досвід із супроводження справ про банкрутство в якості арбітражного керуючого та представника кредиторів або боржників.

Основними напрямками професійної діяльності Дмитра є судовий процес, банкрутство і юридичний супровід здійснення виконавчого провадження.

Представництво у судах

Свою юридичну кар’єру Дмитро розпочав в 1999 році, а з 2003 року представляє інтереси клієнтів у судах в якості адвоката.

На рахунку пана Салатюка – десятки виграних справ в інтересах українських та іноземних компаній.

Дмитро Салатюк має значний досвід в спорах, пов’язаних з виконанням різноманітних договорів, стягнення заборгованості, визнанням договорів недійсними.

Так, Дмитро успішно представляв інтереси компаній Renault Track, Volvo Track Corporation, Volvo Construction Equipment в спорах щодо повернення транспортних засобів та будівельної техніки, переданої в лізинг.

Для австрійської компанії Norbert Sсhaller Ges.m.b.H Дмитро Салатюк супроводжував численні спори щодо повернення у власність обладнання для харчової промисловості, поставленого на умовах товарного кредиту.

Дмитро Салатюк має великий досвід в сфері визнання і виконання іноземних арбітражних рішень.

Так, Дмитро представляв в українських судах компанію Norbert Sсhaller Ges.m.b.H (Австрія) проти «Першого інвестиційного банку» і компанію VA Intertrading Aktiengesellschaft (Австрія) проти ТОВ «Хекро Пет» в справах про визнання і надання дозволу на виконання арбітражних рішень Міжнародного арбітражного центру Федеральної палати економіки Австрії.

Захист честі, гідності та ділової репутації

Однією з ключових спеціалізацій адвоката Салатюка є захист інтересів клієнтів в спорах про спростування недостовірної інформації, захист честі, гідності та ділової репутації.

В українських засобах масової інформації не рідкісні випадки публічних звинувачень в корупції політичних і державних діячів, журналісти постійно проводять різного роду розслідування з метою звернення уваги громадськості на того чи іншого представника влади або політики. Іноді такі звинувачення безпідставні і носять явно замовний характер, а іноді мають під собою вельми серйозну доказову базу і є підставою для порушення і розслідування кримінальних справ. Політичні опоненти в різного роду телевізійних шоу публічно, не добираючи виразів, звинувачують один одного у всіх гріхах, часто переходячи межу між політичною дискусією і особистою образою.

Як наслідок у судах розглядаються численні суперечки про спростування недостовірної інформації, захист честі, гідності та ділової репутації.

В рамках захисту інтересів екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі Дмитро Салатюк успішно супроводжував більше десяти судових справ проти народних депутатів, Голови Державної фіскальної служби, Міністра внутрішніх справ України, Міністра юстиції України та інших політичних і державних діячів, посадових осіб і бізнесменів.

Оскарження незаконних рішень державних органів

Однією з найважливіших спеціалізацій Дмитра є представництво інтересів клієнтів в адміністративних судах України у спорах про визнання незаконними та скасування рішень (дій) державних органів влади і управління.

Як фізичні, так і юридичні особи можуть зіткнутися з ситуацією, коли їх права та інтереси порушені незаконним рішенням або діями посадових осіб або державних органів.

Спори за участю державних органів розглядаються в адміністративних судах згідно з процедурами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства.

Так, наприклад, клієнти можуть зіткнутися з незаконними рішеннями фіскальних та інших контролюючих органів про застосування штрафних санкцій, рішеннями митних органів про конфіскацію товару, рішеннями органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій, які порушують земельні та майнові права власників, рішеннями органів державної виконавчої служби, рішеннями Антимонопольного комітету України у сфері державних закупівель, рішеннями Національного банку України, Кабінету Міністрів України тощо.

В таких судових процесах необхідний досвідчений адвокат, оскільки розгляд даної категорії справ має свою специфіку.

Дмитро Салатюк захищає інтереси клієнтів з моменту створення і формування в Україні системи адміністративних судів.

Так, в активі у Дмитра успішно виграні податкові спори в інтересах ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод», New World Grain Ukraine, Агрофірма «Рубежівська» у ​​Вищому адміністративному суді України, численні спори з державними адміністраціями в сфері земельних правовідносин.

Справи про банкрутство

У 2003 році був прийнятий в новій редакції Закон України «Про банкрутство». З прийняттям нової редакції він почав носити назву «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Даним законом були запроваджені нові на той час процедури: розпорядження майном, санація, ліквідація, а також введена нова процесуальна особа – арбітражний керуючий.

У 2003 році Дмитро Салатюк закінчив спеціальні курси і отримав ліцензію арбітражного керуючого.

З 2003 по 2017 рік Дмитро брав участь в справах про банкрутство в якості арбітражного керуючого.

У його провадженні як арбітражного керуючого були справи про банкрутство таких підприємств, як: ЗАТ «Футбольний клуб «Борисфен», АТ «Укргазбуд», «Агро-Стар», Миронівський цукровий завод («ВІК-Р.С.Ф.»), ТОВ «Меридіан» тощо. В якості юридичного радника Дмитро брав участь в справах про банкрутство заводу «Екост», «Григорівського цукрового заводу», «Рижавського цукрового заводу, Шинного заводу «Росава», «Обухівського споживчого товариства».

Дмитро також захищав і представляв інтереси кредиторів у справах про банкрутство, зокрема інтереси компаній VA Intertrading Aktiengesellschaft та International Trade Services GmbH (Австрія) у справі про банкрутство ТОВ «Хекро Пет», компанії Norbert Sсhaller Ges.mbH в справі про банкрутство ТОВ «Русанівський м’ясокомбінат», компанії Volvo Construction Equipment AB в справі про банкрутство «БМ Будмеханізація», ВАТ «Київський завод шампанських вин» в справі про банкрутство ТОВ «Овідій», компанії Volvo Truck Corporation в справі про банкрутство «БМ Транс-BM Trans», Банк «Київська Русь» в справі про банкрутство Підприємства з іноземними інвестиціями «ІНТАС».

Окремо варто відзначити представництво і захист інтересів форфейтингової компанії DF Deutsche Forfait AG (Німеччина) як кредитора у справі про банкрутство калінінградської авіакомпанії «КД авіа», яке розглядалося в арбітражному суді Калінінградської області, а також апеляційній та касаційній судових інстанціях системи арбітражних судів Російської Федерації. У цій справі вдалося майже повністю повернути поставлене авіаційне і аеропортове обладнання та техніку на загальну суму 15 млн євро.

Виконавче впровадження

Представництво інтересів стягувачів і боржників в рамках виконавчого провадження є однією з ключових практик Дмитра Салатюка.

Незалежно від того, чи є Ви стягувачем або боржником, Вам буде запропонований план заходів щодо захисту Ваших прав та інтересів в процедурі виконавчого провадження.

Дмитро Салатюк має багатий досвід по супроводженню виконавчих проваджень щодо стягнення заборгованості, вилученню транспортних засобів, техніки, обладнання, супроводженню процедур, пов’язаних з продажем рухомого і нерухомого майна боржника, звернення стягнення на майно, що є предметом застави або іпотеки.

Так, наприклад, в рамках виконавчого провадження в інтересах компаній Volvo Truck Corporation та Renault Truck Дмитро успішно здійснив пошук і повернення транспортних засобів, переданих в лізинг за численними контрактами.

Крім того, Дмитро має також досвід представництва інтересів стягувачів за межами України: він представляв інтереси німецької компанії DF Deutsche Forfait AG під час здійснення виконавчого провадження проти ЗАТ «Міжнародний аеропорт Калінінград» щодо повернення аеропортового обладнання та техніки на території Російської Федерації, а також інтереси компанії Europcell GmbH (Німеччина) в справі про стягнення боргу з ВАТ «Іллійскій картонно-паперовий комбінат» в Республіці Казахстан.

В той же час Дмитро має успішний досвід захисту інтересів боржників в виконавчих провадженнях, стягувачем в яких виступали банки, зокрема в справах проти «Укрпромбанку», «Мегабанку», «Фідобанк» тощо.

Закінчив Київський національний торговельно-економічний університет за спеціальністю господарське право в 2001 році.

  • захист і представництво інтересів клієнтів в господарських судах у спорах, що виникають з договорів, у корпоративних спорах, спорах про захист права власності, спорах про захист ділової репутації;
  • представництво і захист інтересів клієнтів у спорах про захист честі і гідності, земельних спорах, спорах про захист права власності в судах загальної юрисдикції;
  • захист клієнтів у спорах про оскарження незаконних рішень і дій державних органів влади і управління, в тому числі податкових органів в адміністративних судах;
  • представництво інтересів кредиторів і боржників в справах про банкрутство;
  • супроводження виконавчого провадження.

Салатюк Дмитро

Адвокат

Зв'язатися з нами