Цірат Ганна

Ganna Tsirat best lawyers

Доктор юридичних наук, адвокат, член Міжнародної асоціації адвокатів (член таких комітетів як арбітражний, авіаційного права, представництва в суді, міжнародного франчайзингу, з управління юридичною фірмою), Київської обласної колегії адвокатів, Асоціації адвокатів України (транспортний комітет), почесний член міжнародної юридичної організації «Центр міжнародних правових досліджень» (Зальцбург, Австрія), включена до списку арбітрів Віденського міжнародного арбітражного центру.

Ганна Цірат – досвідчений юрист-міжнародник, відомий як на міжнародному, так і на українському ринках.

Лізинг та придбання літаків

Ганна Цірат представляла іноземних лізингодавців, таких як APOLLO AVIATION GROUP, GE Commercial Aviation Services Limited, BBAM, CDB Aviation Lease Finance, Vallair, Castlelake, Avolon та інших, в транскордонних операціях, що стосуються придбання, лізингу (оренди) та продажу комерційних літаків, в першу чергу Boeing і Airbus.

 

Оскільки деякі літаки, орендовані українськими перевізниками, фінансуються за допомогою зовнішніх позик, що передбачає укладання угод, спрямованих на отримання іноземними фінансистами максимального забезпечення як у вигляді самих літаків, так і корпоративних прав бенефіціарів у компаніях-власниках таких літаків, Ганна Цірат представляла інтереси як емітентів ( Air Lease Corporation), так і позичальників та фінансистів (PK AIRFINANCE SA RL, CIT FINANCE LLC, DVB Bank SE, Macquarie AirFinance, Erste Group Bank AG, Wells Fargo).

 

Коли такі українські авіалінії як «АероСвіт», «Донбасаеро», «ЕйрОнікс» і «Хорс» виявилися неспроможними і проти них були порушені справи про банкрутство, Ганна Цірат представляла інтереси іноземних лізингодавців у процедурах банкрутства.

 

Ганна Цірат представляла Фінансову корпорацію Textron / Cessna Finance Corporation / Cessna Finance Export Corporation / Textron Aviation Finance Corporation при продажу її корпоративних літаків (Cessna & Bells) на українському ринку.

 

Будучи провідним експертом у цій галузі, вона запрошується спеціалізованими міжнародними юридичними виданнями для участі у них для висвітлення питань авіаційного права. Мова йде про Getting the Deal Through – Aviation Finance & Aircraft Leasing and Air Transport, The official Guide to Aircraft Registration and Tax, PWSP World Aircraft Repossession Index, Chapters on Ukraine in Aircraft Financing and in Aircraft Liens and Detention Rights обидва під редакцією G. McBain, The Aviation Law Review under Ed. Sean Gates та ін.

 

Ганна Цірат є автором численних статей українською мовою по фінансуванню повітряних суден і в 2018 році випустила монографію «Уніфікація норм міжнародного приватного повітряного права». Її наукова робота по цій темі дозволить їй отримати ступінь доктора юридичних наук.

Питання загальної авіації

Звичайно, авіаційне право не обмежується лише питаннями фінансування, застави, купівлі та продажу літаків. Воно включає в себе безліч інших життєвих для його учасників питань, таких як врегулювання спорів між пасажирами і перевізником за затримку або невиконання рейсу, взаємини перевізників, як національних, так і іноземних, з Державною авіаційною службою України, яка може накласти на перевізників або експлуатантів різні види штрафів за порушення авіаційної діяльності або відмовити у видачі дозволу на експлуатацію комерційної повітряної лінії і т. д.

Всі перераховані питання, а також будь-які інші в цій галузі можуть бути вирішені за сприяння міжнародних юристів «Юрзовнішсервіс» на чолі з Ганною Цірат.

Представництво в судах

У разі неможливості вирішити будь-яке питання мирним шляхом, сторони змушені звертатися до суду, місцевого або іноземного, або міжнародного арбітражу в залежності від їх контрактних домовленостей. Наприклад, такі питання як примусове повернення двигунів або повітряних суден можуть вирішуватися тільки в місцевому комерційному суді відповідно до приписів процесуального права України.

Будь-який спір з Державною авіаційною службою України може бути вирішений у місцевому адміністративному суді. Так, «Юрзовнішсервіс» представляє інтереси AtlasJet Ukraine у спорі про відмову у видачі дозволу на експлуатацію комерційної повітряної лінії.

Українські комерційні суди розглядають спори між лізингодавцями та лізингоодержувачами, якщо вони не обумовили звернення до іноземного суду або міжнародного арбітражу. Український суд готовий застосовувати іноземне право, якщо так домовилися сторони, як це було у спорі між AWAS і «Хорс», де застосовувалося право Каліфорнії, і Ганна Цірат представляла інтереси AWAS.

 

У разі банкрутства місцевої авіакомпанії іноземний лізингодавець змушений звертатися до місцевого суду за місцем знаходження авіакомпанії для отримання невиплачених орендних платежів, оскільки законодавство України про банкрутство передбачає введення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Ганна Цірат має значний досвід у представництві іноземних лізингодавців в процесах з питань банкрутства авіакомпаній («Хорс», «Донбасаеро»).

Як відомий фахівець-практик у міжнародному цивільному процесі Ганна Цірат була запрошена написати главу з цивільного процесу України у виданні «Міжнародні цивільні процедури» (International Civil Procedures), яка публікується з щорічним оновленням Juris Publishing, Inc з 2010 року. Ганна і Геннадій Цірат є співавторами монографії Civil Procedure in Ukraine, що публікується Kluwer Law International з 2012 року з відповідними щорічними оновленнями. У зв’язку з прийняттям в Україні нових процесуальних кодексів, які вступили в силу з грудня 2017 р., монографію було значно оновлено.

Міжнародний комерційний арбітраж

Оскільки арбітраж розглядається як більш швидкий механізм врегулювання суперечок між сторонами договору у порівнянні з державними судами тау зв’язку з участю України у Нью-Йоркській Конвенції про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень, що значно полегшує процес визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень в Україні, іноземні лізингодавці і постачальники воліють узгоджувати арбітражні застереження у своїх контрактах з українськими компаніями. Ганна Цірат брала участь у 15 арбітражних процесах, в яких вона представляла як українські, так і іноземні компанії в різних арбітражних інституціях, включаючи Віденський міжнародний арбітражний центр, Лондонський суд міжнародного арбітражу, Арбітражний інститут Стокгольмської торгової палати і Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово -промисловій палаті України.

Торгові марки

Консультування з питань франчайзингу звичайно ж передбачає наявність значних знань в сфері реєстрації та захисту товарних знаків. Ганна Цірат добре підкована у цих питаннях, а також питаннях захисту інших об’єктів права інтелектуальної власності, таких як корисні моделі і патенти, авторське і суміжні права.

 

Завдяки своїм знанням і досвіду вона разом з іншим відомим українським дослідником, Ю. В. Капіцею, була запрошена Kluwer Law International для написання монографії On Intellectual Property Law in Ukraine, яка була опублікована у 2011 році і оновлюється у міру необхідності.

Франчайзинг

Однією з ключових спеціалізацій Ганни Цірат є франчайзинг. Вона була піонером у консультуванні у цій галузі в Україні. Вона співпрацювала як з місцевими, так і з іноземними франчайзерами. Українськими франчайзерами були Pizza Chelentano, «Два Гуся», «Космо», «Блінок», Luciano Carvari, LalaEnglish і інші. Іноземними франчайзерами були ECCO, Engel & Völkers Property Shop, Subway, Papa John’s, Gloria Jean’s Coffees Holding, Mustang Jeans, Lora Piana, Prenatal і інші. Спектр послуг Юрзовнішсервіс в області франчайзингу включає як аналіз міжнародного договору франчайзингу, використовуваного іноземним франчайзером при виході на український ринок, так і розробку повного пакету договорів, які зазвичай використовуються у франчайзингу (одинична угода франчайзингу з одного приміщення, угода про генеральний франчайзинг, угоду про розвиток території, різні види ліцензійних угод).

 

Оскільки Ганна Цірат вважала франчайзинг найкращим засобом збуту товарів і послуг, саме ця тема була обрана нею для захисту кандидатської дисертації у 2003 році. Крім того, вона випустила дві монографії російською мовою по цій темі: «Договори франчайзингу» у 2002 році і «Керівництво з укладення договорів франчайзингу» у 2010 році.

Крім того, Ганна Цірат писала для іноземних видавництв по франчайзингу, у тому числі для Juris Publishing, Inc., який щорічно випускає оновлюваний огляд з питань міжнародного франчайзингу як він регулюється законодавством різних країн, Getting the Deal Through: розділи про франчайзинг та ліцензії на об’єкти права інтелектуальної власності, в Міжнародну асоціацію адвокатів з різних питань франчайзингу, в Щорічник міжнародного порівняльного права, що видається Kluwer Law International.

Експертиза з питань права

Завдяки глибокому знанню українського права і його різних галузей, а також академічній складовій Ганну Цірат часто запрошують виступити в ролі експерта з українського права до іноземних судів і арбітражних інституцій. Її запрошують як сторони процесу, так і самі арбітражні інститути, коли арбітрам необхідно бачення незалежного експерта з українського права для перевірки тверджень і заяв сторін у процесі.

Магістр, 1984-1990, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Диплом з англійської філології.

Магістр, 1993-1998, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Диплом з юриспруденції.

Червень – липень 1993 року, Інститут розвитку міжнародного права (International Development Law Institute), Рим, Італія. Диплом з підприємництва та інвестицій.

Кандидат юридичних наук, 2003 Київський національний університет імені Тараса Шевченка (дисертація «Договори франчайзингу»).

Доктор юридичних наук, 2018-2019, Київський національний університет імені Тараса Шевченка (дисертація «Уніфікація норм міжнародного приватного повітряного права»).

  • Лізинг і придбання літаків
  • Загальні питання авіації
  • Міжнародний комерційний арбітраж
  • Представництво в судах
  • Франчайзинг
  • Торгові марки
  • Експертиза з питань права

Цірат Ганна

Юрист-міжнародник

Зв'язатися з нами