Цірат Катерина

Tsirat Kateryna photo

Кандидат юридичних наук, юрист. 

Катерина Цірат від початку своєї кар’єри працювала як судовий адвокат, представляючи інтереси клієнтів головно у комерційних спорах. 

Мови: російська, українська, англійська, іспанська, італійська, німецька.

Працює у «Юрзовнішсервіс» з 2012 року.  

Представництво у судах

Більшість спорів у практиці Катерини – цивільні та комерційні спори, принаймні половина з яких – спори з іноземним елементом (США, Білорусь, Російська Федерація, Італія, Болгарія, Іран); справи про оскарження, визнання і виконання рішень міжнародних комерційних арбітражів, а також справи, що стосуються визнання та надання дозволу на примусове виконання рішень іноземних судів.

Катерина представляла інтереси клієнтів у справах проти ПАТ «Західінкомбанку», страхової компанії «Ютіко», «Авіаційної компанії «Роза Вітрів», Міністерства юстиції України. 

Катерина має досвід у спорах у сфері сімейного права (розлучення, аліменти, позбавлення батьківських прав) і спадкування; у судових справах, які розглядаються в порядку окремого провадження (визнання фізичної особи недієздатною); захищала клієнтів у справах про адміністративні правопорушення.   

Катерина асистувала у великих процесах проти Державної фіскальної служби України у справах про оскарження податкових повідомлень-рішень щодо нарахування штрафних санкцій за недоплату та(або) несплату ПДВ та податку на прибуток, де клієнтом виступав великий зернотрейдер New World Grain Ukraine (Soufflet Group).

Політичні консультації та лобіювання

Катерина має знайомства з парламентарями та людьми, пов’язаними з політикою, а освіта, здобута в Інституті міжнародних відносин, дала Катерині вміння знаходити спільну мову і вести переговори з рідного роду людьми. 

В свою чергу, кандидатська дисертація дала Катерині глибокі доктринальні знання, що дають змогу долучатися до роботи, пов’язаної зі створеннями законопроектів у сфері приватного права.    

Фармацевтика і захист прав споживачів

Наразі Катерина працює над розвитком цієї практики, серед її напрацювань і досвіду у цій сфері – реєстрація торгових марок (Kyolic (Wakunaga of America Co., Ltd.)) та напрацювання у сфері захисту прав споживачів фармацевтичної продукції. 

Катерина консультує з питань імпорту та продажу на території України біологічно активних добавок (т. зв. БАДів). 

Захист честі і гідності, а також ділової репутації фізичних та юридичних осіб

Катерина асистувала у роботі «Юрзовнішсервіс» у кількох справах про захист честі та гідності, поданих проти екс-президента Грузії, Міхеіла Саакашвілі, дослідивши у процесі захисту вітчизняну судову практику і практику Європейського суду з прав людини. 

Корпоративне право

Катерина має досвід у сфері корпоративного права і працювала здебільшого з питаннями, пов’язаними з учасниками юридичних осіб (примусове виключення учасників (засновників), зміна учасників, продаж частки учасників, внесення грошових коштів нерезидентами до статутного капіталу товариства в обмін на корпоративні права тощо); крім того, Катерина мала у своїй практиці і реєстрацію та ліквідацію представництв іноземних компаній в Україні. 

Pro bono

Катерина асистувала у роботі «Юрзовнішсервіс» на користь міста Києва (Київської міської державної адміністрації) у його спорах, які розглядалися з декількох судах, з незаконними забудовниками у центрі міста (біля Національного художнього музею України та Будинок профспілок).

Експертиза з питань права

Завдячуючи володінню англійською юридичною мовою, знанням міжнародного приватного права, а також володінню методами порівняльного права, Катерина виступала в ролі асистента при підготовці ряду правових висновків (legal opinion) з питань права, які були представлені у судових (Високий суд Лондона) і арбітражних (Постійна палата третейського суду) процесах. 

Бакалавр, 2008-2012, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спеціальність «міжнародне право» 

Магістр, 2012-2014, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спеціальність «міжнародне право»

Кандидат юридичних наук («Автономія волі сторін у Гаазьких Принципах вибору права у міжнародних комерційних договорах», 2018), Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка

  • Представництво в судах;
  • Визнання і виконання іноземних судових і арбітражних рішень в Україні;
  • Міжнародний комерційний арбітраж;
  • Експертиза з питань права.

Цірат Катерина

Юрист-міжнародник

Зв'язатися з нами