Seychelles to abolish bearer shares

На Сейшельських островах припинили своє існування акції на пред’явника

Закон про внесення змін до Закону про міжнародні комерційні компанії 2013 року (надалі – Закон), який вступив в силу 16 грудня 2014 року, ввів суттєві зміни до корпоративного законодавства Сейшельських островів, скасувавши акції на пред’явника. Акції на пред’явника вважалися зручним інструментом для бізнесменів, адже вони були простими у використанні та гарантували бажану конфіденційність. Закон, який поклав край існуванню акцій на пред’явника, передбачає наступне (сам Закон можна знайти тут):

 Будь-яка компанія, що випустила акції на пред’явника до набуття чинності цим Законом повинна відкликати та анулювати такі акції протягом шести місяців з дати набуття чинності Законом, а також випустити іменні акції замість акцій на пред’явника.

 Будь-які акції на пред’явника, які не будуть відкликані та анульовані протягом шестимісячного строку, вважатимуться недійсними.

 З часу набуття чинності Законом директор міжнародної комерційної компанії зобов’язується не випускати в подальшому акції на пред’явника.

Граничний строк «конвертації» акцій на пред’явника в іменні акції минув 16 червня 2014 року, а тому з цього часу будь-яка акція на пред’явника вважається недійсною, тобто, простіше кажучи, такої акції юридично більше не існує.