ICC-GG

«Юрзовнішсервіс» долучилася до заходу під егідою Міжнародної торгової палати

Геннадій Цірат, доктор юридичних наук, і Катерина Цірат відвідали захід під назвою «Світло у тунелі етики? Регулювання поведінки юридичних радників у міжнародному арбітражі», організований Міжнародним центром вирішення спорів Young & International, Форумом молодих арбітрів Міжнародної торгової палати, Українською арбітражною асоціацією та Групою молодих арбітрів при Лондонському міжнародному третейському суді. Проводився захід виключно англійською мовою.

Захід був умовно поділений на дві частини: спочатку відбулися дебати між двома групами юристів, що представляли різні країни і правові системи, що дискутували, чи тільки юридичний радник, допущений місцевим правом, може представляти інтереси сторін у міжнародному арбітражі. Дебати «судило» журі, яке, в свою чергу, також висловило свою думку з цього питання. Аудиторія долучилася до дискусії шляхом голосування «за» чи «проти». Таким чином, всі обмінялися думками з приводу того, чи виключно юридичний радник, допущений місцевим правом, може представляти інтереси сторін у міжнародному арбітражі.

На другій частині заходу виступав Луї Фланнері (Louis Flannery), партнер та голова практики міжнародного арбітражу юридичної фірми Stephenson Harwood (Лондон), який говорив про етику представників сторін в арбітражному процесі і про регулювання цього питання у Регламенті Лондонського міжнародного третейського суду та в Керівництві Міжнародної асоціації адвокатів про представництво сторін у міжнародному арбітражі, а також наводив чимало прикладів справ, де представники були відсторонені від представлення інтересів сторін через неетичну поведінку або конфлікт інтересів.

Захід був дуже цікавий, адже підіймалися питання, які є актуальними для арбітражу, і які на теренах України нечасто обговорюються.