night shopping

Конституційна рада заборонила нічний шопінг у Франції

Французькі профспілки домоглися заборони великим магазинам у Парижі працювати допізна: Конституційна рада Франції відкинула доводи гіганта парфумерно-косметичної мережі магазинів Sephora про те, що заборона такого роду порушує «свободу підприємництва», гарантовану Конституцією.

До вересня 2013 року найбільший магазин Sephora, що знаходився на Єлисейських полях, працював до півночі по буднях і аж до 1 години ранку по п’ятницях і суботах, аби задовольнити «попит» туристів на нічний шопінг під час відвідування столиці Франції. Представники Sephora стверджують, що робота в пізні години доби приносила мережі до 20% прибутків.

Така практика змусила французькі профспілки порушити справу про захист прав найманих працівників. Законодавство Франції передбачає, що компанії можуть просити найманих працівників вийти на роботу з 9 вечора до 6 ранку, але це має бути радше винятком, аніж правилом, і може бути виправдано лише за наявності певних, чітко визначених умов. Натомість Sephora заявила, що заборона вечірньої роботи порушує свободу підприємництва.

4 квітня 2014 року Конституційна рада Франції відхилила аргументацію мережі і постановила, що чинним законодавством встановлено баланс між свободою, необхідною для здійснення управління компанією, і вимогами щодо «захисту здоров’я та права на відпочинок» найманих працівників.

Рішення прийнято на фоні жорстких дискусій, які почалися ще у вересні, стосовно пом’якшення законів, що забороняють нічну працю та роботу по неділях. Прибічники змін стверджують, що у відповідь на такі заборони туристи їдуть за покупками до Лондона, що означає, що економіка Франції втрачає як робочі місця, так і прибутки від торгівлі, які є такими необхідними для економічного зростання.

Дане рішення було розкритиковане союзом керівників Франції й назване як «абсурдне» і таке, що «є симптоматичним разом з іншими заборонами, що довели країну до такого стану економічної стагнації, в якому наразі перебуває Франція». В свою чергу, Sephora заявила, що рішення, винесене Конституційною радою Франції, вона планує оскаржувати.