национальное обсуждение правового регулирования института медиации

Питання правового регулювання інституту медіації: національне обговорення

У співпраці з громадською організацією «Національна асоціація медіаторів України» за підтримки ОБСЄ та Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя 21 березня 2016 року провів круглий стіл на тему: «Правові засади досудового врегулювання спорів та альтернативні способи їх вирішення».

У круглому столі взяли участь народні депутати, представники органів державної влади, експертного середовища і громадських об’єднань. Долучилася до участі у заході і юрист «Юрзовнішсервіс» Катерина Цірат.

Обговорювалися питання необхідності впровадження медіації, а також створення правового підґрунтя для її функціонування: розглядалися і аналізувалися два проекти рамкових законів про медіацію, представлені С. Ківаловим та А. Шкрум, аналізувалася статистика використання медіації як одного з альтернативних методів вирішення спорів, статистика виконуваності рішень, прийнятих в результаті проведення медіації, характер справ, де цим інститутом найчастіше послуговувалися. Вагомою проблемою функціонування інституту медіації в Україні, як було підкреслено чималою кількістю запрошених фахівців, є відсутність його законодавчого регулювання, і в світлі вкрай низької довіри з боку громадськості і бізнесу до судової системи розвиток медіації в Україні є конечною необхідністю.