Draft convention United Nations

Проект конвенції про прозорість в контексті арбітражу між інвестором та державою

Протягом 47 сесії Комісія ООН з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ) схвалила проект конвенції про прозорість в контексті арбітражу між інвестором та державою (надалі – конвенція про прозорість).

Конвенція про прозорість була розроблена задля того, аби Правила ЮНСІТРАЛ про прозорість в контексті арбітражу між інвестором та державою на основі міжнародних договорів, прийняті Комісією 2013 року (надалі – Правила), почали застосовуватися якомога скоріше. Власне Правила були створені через необхідність враховувати публічний (читай громадський) інтерес, який дуже часто зачіпається під час арбітражного процесу між інвестором та державою. Правила мають застосовуватися до арбітражу між інвестором та державою, ініційованого відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ, відповідно до інвестиційного договору, укладеного на день або після 1 квітня 2014 року, якщо тільки сторони договору не домовились про інше.

Метою конвенції про прозорість є забезпечення механізму застосування Правил до арбітражів, що проходять відповідно до інвестиційних договорів, укладених до дати 1 квітня 2014 року.

Отримавши схвалення ЮНСІТРАЛ, конвенція про прозорість буде передана до Генеральної Асамблеї ООН для остаточного розгляду та прийняття на 69 сесії.