Сфери Практики Франчайзинг

Франчайзинг

Анна Цират franchising logo

Послуги визнаних та досвідчених юристів з франчайзингу

«Юрзовнішсервіс» надає послуги зі складання та експертизи договорів франчайзингу, а також консультує у цій сфері франчайзерів і франчайзі останні 15 років. Франчайзер Ви або франчайзі, юристи «Юрзовнішсервіс» захистять Ваші права у франчайзингових правовідносинах і договорах комерційної концесії.

У світі, де правовідносини регулюються контрактами, франчайзери хочуть захистити свою інтелектуальну власність при просуванні товарів і/або послуг методом франчайзингу. Франчайзі зі свого боку хочуть бути впевненими, що здійснені ними інвестиції у придбання франшизи окупляться, а франчайзер виявиться надійним бізнес-партнером на довгі роки. Чи Ви є новачком у справі або досвідченим франчайзером або франчайзі, юристи «Юрзовнішсервіс» добре підготовлені у будь-якому аспекті підприємницького права і законодавства про франчайзинг.

Провідним спеціалістом у цій галузі є Ганна Цірат, яка випустила російською мовою дві книги з франчайзингу ( «Франчайзинг та франчайзинговий договір» в 2002 р і «Керівництво по складанню та укладення франчайзингових договорів» в 2010), в яких вона поділилася своїм досвідом з побудови франчайзингових мереж.

На замовлення передового іноземного бізнесового видання The Getting the Deal Through Ганна Цірат писала про франчайзинг та ліцензування об’єктів права інтелектуальної власності.

А провідне іноземне юридичне видавництво Kluwer Law International замовило їй монографію On Intellectual Property in Ukraine.

Серед клієнтів, які використовували послуги «Юрзовнішсервіс» при побудові франчайзингових мереж в Україні – ECCO, Engel & Völkers Property Shop, Gloria Jean’s Coffees, Loro Piana, Mustang, Papa John’s, L.Carvari, Pizza Chelentano, LalaEnglish, Блінок, Космо, Два гуся та інші.

Послуги франчайзерам

Якщо Ви тільки замислюєтеся про розвиток свого бізнесу і хочете для цього використовувати франчайзинг, «Юрзовнішсервіс» в особі провідного спеціаліста у цій галузі, Ганни Цірат, надасть Вам комплекс послуг, які дозволять сформувати концепцію просування свого бізнесу і побудови франчайзингової мережі, і підготують специфічні договори франчайзингу, що максимально захистять права франчайзера і дозволять йому контролювати функціонування кожного підприємства у франчайзинговій мережі. Проект договорів франчайзингу та їх обговорення з франчайзі повинні бути такими, щоб у франчайзі не було можливості звинуватити франчайзера у подальшому в обмані або шахрайстві. До числа послуг «Юрзовнішсервіс» належить допомога в підготовці Посібника, в якому формулюються основні принципи і постулати функціонування системи франчайзера. Юристи «Юрзовнішсервіс» порекомендують франчайзеру які з об’єктів права його інтелектуальної власності обов’язково повинні бути зареєстровані для успішного функціонування франчайзингової мережі, а які можуть бути віднесені до числа ноу-хау, що дозволить значно скоротити витрати, пов’язані з реєстрацією об’єктів права інтелектуальної власності. Всі ці та інші консультації стануть запорукою успішного початку і подальшого функціонування франчайзингової мережі франчайзера.

Послуги франчайзі

Для того щоб почати успішно вести бізнес, досить стати франчайзі. Ви можете отримати у користування як добре відому торгову марку, що передбачає з боку франчайзі значні інвестиції, так і нещодавно зареєстровану торгову марку, яка, з точки зору її власника і вашої, має хороший потенціал для розвитку.

Залежно від запланованих Вами інвестицій бізнес може бути значним або невеликим. Так, при отриманні у користування добре відомої іноземної торгової марки і бажанні франчайзі працювати з нею на території всієї України, мова буде йти про укладення генерального договору франчайзингу, на виконання якого буде підписуватися ряд інших договорів: договір розвитку території, договір використання франшизи з одиночного (single unit) або множинних приміщень (multy unit), договори з надання ліцензії на використання кожного з об’єктів прав інтелектуальної власності. У такому випадку у іноземного франчайзера є розроблені договори, які повинні бути адаптовані до українських реалій. Також франчайзі доцільно зажадати від франчайзера розкриття інформації про франшизу і франчайзингову мережу. Франчайзери, що мають досвід міжнародної експансії, обов’язково мають такі циркуляри. Ця інформація дозволить франчайзі зробити висновки про потенційну прибутковість використання франшизи в Україні, готовність франчайзера надавати франчайзі необхідний консультаційний супровід, а також відкриє адреси франчайзі в інших країнах, з якими можна поспілкуватися. Іноді вивчення такої інформації має результатом рішення франчайзі не підписувати договір франчайзингу, оскільки франчайзі передбачає, що витрат і збитків може бути більше, ніж очікуваного прибутку.

Робота франчайзі з початківцем франчайзером повинна бути піддана скрупульозній оцінці франчайзі і його консультантами, у чому значну допомогу нададуть юристи «Юрзовнішсервіс». Найчастіше малодосвідчений франчайзер пропонує для використання незрілу франшизу і відповідно при її експлуатації франчайзі може зіткнутися з низкою невирішених франчайзером проблем. Якщо ж франчайзер виявиться не готовим здійснювати необхідну консультаційну допомогу і доопрацьовувати до необхідних стандартів франшизу і документацію по ній, франчайзі може виявитися у дуже складних умовах і з численними витратами. Юристи «Юрзовнішсервіс» допоможуть франчайзі здійснити оцінку ступеня «зрілості» франшизи і, таким чином, уберегти його від можливих збитків.